Turkuaz Kırıktaş Kolye
Favorime Ekle

Turkuaz Kırıktaş Kolye

Ürün Kodu: IMRKLY0031


Turkuaz Kırıktaş Kolye
#Kolye Uçları
Turkuaz Taşı Tansiyonu Dengeler. Turkuaz Taşı Kişinin Genç Ve Zinde Kalmasını Sağlayıcı Etkisi Vardır. Firuze Taşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirir. Akıl Ve Mantık Gücünü Geliştirir.kaygılarımızı Yenmemizi Sağlar.sindirim Sistemine Iyi Gelir.ayrıca Turkuaz Taşının Kişiye Huzur Verici Etkileride Vardır.

 

Turkuaz (Firuze) Taşı Faydaları

·         Kaygıyı Teskin Eder. Sakinlik Verir.

·         Kederli Insanların Kederlerini Gidermede, Ya Da Bir Olayın şokunu Yaşayan Kişileri O Halden Kurtarmada Faydalıdır. Onlara, Bu Durumdaki Kişilerin Ihtiyacı Olan Huzur Duygusunu Verir.

·         Kendisini Taşıyan Kişilerin Iyileştirici Güçlerini Artırır Ve Bilgeliklerini Artırmalarına Yardımcı Olur.

·         Nazara Karşı Etkilidir.

·         Şans Ve Uğur Taşı Olduğuna Inanılır,

·         Başarı Getirir,

·         Takı Olarak, Her Gün Kullanılabilecek Bir Taştır. Özellikle Gümüş Içine Gömüldüğünde Etkisi Artar Ve Dengeyi Sağlar.

·         Sindirim Sorunları Için; Kemer Tokası, Bileklik Ya Da Yüzük Olarak Kullanılabilir.

·         Tansiyonu Düzenler Ve Kalp Hastalıklarına Iyi Gelir.

·         Çakraları Hizaya Sokar Ve Dengeler.

 

Kimyasal Formülü Cu (Al,Fe3+)6 2.4H2O olmakla Birlikte Bünyesinde Eser Miktarda Ag, Cr, Ca mineralleri De Bulunmaktadır.

 

DENGE, İLETİŞİM, VEFALI DOSTLUKLAR sembolüdür Ve Kullananın Bu özelliklere Sahip Olmasına Yardım Eder.

 

BOĞA, BAŞAK, AKREP, YAY, OĞLAK, KOVA, BALIK burcu Insanlarında Daha Etkilidir.

 

Burçları: 

Balık, Yay, Akrep 

Uyumlu Olduğu Çakra

3. Göz Çakrası, 5. Boğaz Çakrası

Turkuaz Taşı Nasıl Temizlenir: 

Taşınızı Aldığınızda Kullanım öncesinde Ve Aralıklı Olarak Temizlemeniz önerilir. Yapılan Temizlik, Taşın Enerjisini Düzenler. Doğal Taşların Temizliği De Doğal Yollarla Yapılır. Bu Temizlikte Dört Element Kullanılır. Takı Ve Objelerinizi Taşınızın Sertlik Düzeyine Göre Aşağıdaki Yöntemlerle Temizleyebilirsiniz:  

·         Akan Su Ile Temizleme: Sert Taşları Akan Suyun Altında 4-5 Dakika Kadar Yıkayarak Temizleyebilirsiniz. 

·         Deniz Suyu Ya Da Tuzlu Suda Bekletme: Sert Taşları 10 Dakika Kadar Deniz Suyu Ya Da Tuzlu Suda Bekleterek Temizleyebilirsiniz. 

·         Toprağa Gömerek Temizleme: Taşınızı 24 Saat Boyunca Açık Alanda Ya Da Bir Saksıda Toprağa Gömerek Temizleyebilirsiniz. Topraktan çıkardığınız Taşı üstündeki Tozu Atmak Için Suya Tutabilirsiniz.  

·         Tütsü Ile Temizleme: Sertlik Derecesi Düşük Taşlarınızı Yaktığınız Tütsünün Yanına Koyarak Temizleyebilirsiniz.  

·         Mum ışığı Ile Temizleme: Sertlik Derecesi Düşük Taşlarınızı Yaktığınız Mumların Yanına Koyarak Temizleyebilirsiniz.  

·         Tuz Lambası Ile Temizleme: Tüm Taşlarınızın Enerjisini Tuz Lambanızın çevresine Yerleştirerek Temizleyebilirsiniz. 

Turkuaz Taşının Rengi Değişir Mi?

Turkuaz Taşı Kullananlar Bilirler Turkuaz Zamanla Renk Değiştirebiliyor Ama Neden?

Turkuaz Aynı Zamanda Bünyesinde Su Bulunduran Bir Taş Olduğu Için Güneş ışığı Yada Aşırı Sıcaklardan Korunmalıdır. Aksi Halde Taşın Yapısında Bozulmalar Olacaktır.Taşın Yapısında Bozulma Olduğunda Rengi Değişir Ve Daha Yeşilimsi Bir Hal Alır. Tam Tersi Durumda Firuze Gözenekli Bir Yapıda Olduğu Için Suyu Emme özelliği De Vardır. Bu Durumdada Taşın Renginde Farklılıklar Olacaktır. İşte Bu Değişim Bu Sebepledir.

Ayrıca Yukarıda Belirttiğimiz Gibi Eğer Taşınız Turkuaz Değil De Boyanmış Havlit Yada Başka Bir Taş Ise Ozamanda üzerindeki Boyayı Atacağından Taşınızın Renginde Farklılıklar Olacaktır. Bazen De Turkuaz üzerinde Bulunan Altınımsı Yada Beyaz Damarlar Boya Ile Yapay Olarak Yapılabiliyor. Ardından Da Taşın üzeri Mum Veya Yağla Kaplanır. Böyle Bir Işlemin Yapılıp Yapılmadığı Bıçak Yada çakı Gibi Bir Metalin Kenarıyla Ile Hafifçe Sürterek Anlaşılabilir. Taş Yüzeyi Yumuşak Ve Damarlar Kolaylıkla Kazınabiliyorsa Boya Ile Turkuaza Dönüştürülmüş Havlit Yada Başka Bir Taştır.

Turkuaz Taşı Faydalarından En Iyi şekilde Faydalanmak Için Tene Değmesi Gerekir. Turkuaz Taşı Temizliğinde Kesinlikle Kimyasal Madde Kullanılmamalıdır.Künye

Sertlik

5 – 6

Özgül Ağırlık

2,60 – 2,90

Kimyasal Formül Ve Grubu

CuAI6(PO4)4(OH)8 4-5H2O Ve Oksitler

Renk

Turkuaz, Gök Mavisi, Yeşilimsi Mavi, Mavimsi Gri

Çıkarıldığı Yerler

Amerika, Israil, Meksika, Tibet, Şili, Avustralya, İran, Afganistan

Çakralar

Boğaz, Sindirim

 

 

Turkuaz (Firuze) Taşı Özellikleri

 • Renk: Gök Mavisi, Mavimsi Yeşil, Yeşil, Sarımsı Yeşil
 • Bölünme: Mükemmel
 • Sertlik: 5-6 (Mohs Değerine Göre)
 • Ağırlık: 2.5- 2.9

Turkuazın Fiziksel özellikleri, Tanımlanması Açısından önemlidir. Ayrıca, Firuze Taşı Kolye Ve Takıların Temizliği Ve Bakımı Için De Değerli Bilgilerdir. Yıpranmış Bir Firuze Taşı, Hala Istenen Bir Renge Sahip Olabilir. Ancak, Sertliği Ve Dayanıklılığı Azalır.

Firuze Taşı Faydaları

Firuze taşı, Seven Ve Onu Taşıyan Herkese Birçok Fayda Sağlayan özel Bir Taştır. Gerçek Sesinizin Akmasına Izin Verirken, Evinizde Hissetmenize Yardımcı Olur. İyi şans Getirir, Eski Yaraları Iyileştirir Ve Dünyanıza Serveti Onaylayan Bir Hayat Taşıdır.

 • Fiziksel Iyileştirici özellikleri

Bir Boğaz Çakrası Taşı Olan Firuze Taşı, Bölgedeki Sorunları Iyileştirmesi Ile Bilinir. Boğaz Ağrınız, Solunum Problemleriniz, Alerjileriniz, Migrenleriniz Ve Kulak, Burun, Boğaz Ve Akciğerlerden Geçen Diğer Fiziksel Rahatsızlıklarınız Varsa Yardımcı Olabilir. Onun Dışında;

 • Nefesle Derinden Bağlantılıdır.
 • Yatıştırıcı Etkisi Ile Nefesin Akciğerlerde Daha Derin Bir Akış Bulmasına Yardımcı Olur.
 • Güçlendirici Bir Taştır.
 • Romatizma Ve Diğer Sorunlara Yardımcı Olabilecek Iltihap önleyici özelliklere Sahiptir.
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Firuze Taşı; Fiziksel Bedeni Ve Ruhu Yeniden Dengelemekle Ilgilidir. Böylece, Kendinizi Tazelenmiş, Temizlenmiş Ve Daha Net Hissedersiniz.

 • Zihinsel Ve Duygusal Iyileştirici özellikleri

 Turkuaz Taşı olarak Da Bilinen Firuze Taşı, Kişinin Refahı üzerinde Harikalar Yaratır. Ancak, En çok Parladığı Ve ışıldadığı Yer Duygusal Ve Zihinsel Sağlığınız Için Iyileştirici Bir Taş Olmasıdır:

 • Şifalı Enerjisi, Huzurla Ilgilidir.
 • Kendini Tükenmiş Hissedenler Için, Yaşam Tuzaklarını Etkili Bir şekilde Iyileştirir.
 • Duyguları Bir Kutuya Sıkıştırmaya çalışmak Yerine, özgürce Sallanıp Kendi Alanınıza Adım Atabilirsiniz.
 • Kişiyi Yüzeyin Altına Dalmaya, Neyin Işe Yarayıp Yaramadığını Anlamaya Yönlendirir.
 • Cesaret, Güç Ve Zihin Sakinliği Vererek Rahatlatır.
 • Hem Başkaları Ile Hem De Kişinin Kendisiyle Olan Iletişiminin Taşıdır.

Hayati Iletişim Araçları Ile Aynı Hizaya Gelindiğinde, Bu şefkatin Büyümesi Için Yer Açar. Işıltılı Doğası Ile Firuze Taşı, Aynı Zamanda Içe Dönmeye De Teşvik Eder. Bu Taş, Kendi Yargılarımızın Tehdidi Olmadan Akıllıca Fikirlerin Ve Sözlerin Geçmesine Olanak Sunar.

 • Metafiziksel özellikleri

Firuze Taşının Ruh Için Bir Tonik Olduğu Bilinmektedir. İletişimimizin özü Olan Boğaz çakramız Ile Yakından çalışır. Tıkanmış Bir Boğaz çakrası, Hem Kendimizle Konuşma şeklimizde Hem De Dünyayla Iletişim şeklimizde Birçok Soruna Yol Açabilir

Boğaz Çakrasına Bağlanan Ve Onu Akmaya Davet Eden Bir Taş Olan Firuze Taşı, Tamamen Gerçekleri Yüzeye çıkarmakla Ilgilidir. Daha Yükseğe çıkmak Istiyorsanız, Bu Taş Yardımcıdır. Yolculuğunuzun Hangi Aşamasında Olursanız Olun, Açık Fikirli Olduğu Ve Ruhsal Dönüşüme Yardımcı Olduğu Bilinen Bir Taştır.

Firuze Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Zodyaklarla Bağlantısı Söz Konusu Olduğunda, Yay Burcunun Taşı Olduğu Söylenebilir. Yay Burcuna Mensup Kişiler; Genellikle Olumlu, Iyimser Ve Merak Dolu Kişilerdir. Büyük Hayaller Kurmayı Severler. Tüm Bu Bolluk, Hızlı Bir şekilde Hareket Eder. Bu Da, Bazen Yay Burcuna Mensup Kişilerin Iletişimde çok Iyi Olmamalarına Neden Olabilir. Firuze Taşı, Sakinliğe Ve Iletişime Büyük ölçüde Dayanan Bilge Ve Eski Bir Taş Olduğundan, Yay Burcuna Mensup Kişileri Dengelemek Için Iyi Bir Araç Olabilir.

 

 


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye GirişiAnahtar Kelimeler

Turkuaz Kırıktaş Kolye
whatsapp number