Amazonit Hayat Ağacı Doğal Taş Kolye
Favorime Ekle

Amazonit Hayat Ağacı Doğal Taş Kolye

Ürün Kodu: 12860


Amazonit Hayat Ağacı Doğal Taş Kolye
#Kolye Uçları
Amazonit Taşı Faydaları

·         Öncelikle Kalp, Sinir Sistemi Ve Kaslar Olmak üzere Bedeni Güçlendirir.

·         Aşırı Ve Ani Duygusal çıkışları Engeller Ve Dizginler.

·         Negatif Enerjiyi Etkisiz Hale Getirir.

·         Sinir Sisteminde Rahatlama Sağlar.

·         Değişimlerin Kabullenilmesinde Yardımcı Olur.

·         Diş çürümelerine Ve Kalsiyum Yetersizliklerine Iyi Gelir.

·         İletişim Becerisini Arttırır.

·         Çakraları Düzenler Ve Sükunete Kavuşturur.

·         Doğumu Kolaylaştırıcı Etkisi Vardır.

·         Kavrama Gücünü Arttırır.

·         Stresi Azaltır.

Amazonit Taşı rengi Ve Görünüşü Itibari Ile Nehri Andırır, Estetik Duruşu Ile Insana Huzur Ve Mutluluk Verir. Psikolojik Ve Fiziksel Olarak Birçok Faydası Vardır. Az önce Yukarıda Bahsettiklerimiz Bunların Başlıcalarıdır. Özellikle Hamilelik Döneminde Kullanılması, Doğum Ağrı Ve Sancılarının Azaltıldığı Yönünde Bilgiler Vardır. Duygusal Olarak Ta Kişiye Dinginlik Ve Huzur Verir. Duygusal Kırgınlık Ve Yaraların Iyileşmesine Yardımcı Olur.Aşırı Sinire Iyi Gelir, Sinir Sistemini Dengeler. Akıl Gücünü Olumlu Yönde Etkileyerek Anlamayı Kolaylaştırır. Bu Yönüyle öğrencilere De Tavsiye Edilmektedir. Faydalarına Bakıldığında değerli Taşlar arasında Olmasına şaşmamak Gerekir. Her ürün Gibi Maalesef Amazonit Taşınında Piyasada çok Fazla Sahtesi Var. Bu Sebeple Alırken Mümkün Olduğunca Güvenilir Yerlerden Almalı Yada Konusunda Uzman Birine Danışmalısınız.

Amazonite Taşı Dünyanın Bir çok Yerinde çıkarılır. Amazonite Taşının çıkarıldığı Başlıca ülkeler ; ABD, Madagaskar, Rusya, Hindistan Ve Brezilya’dır.

 

 

Amazonit Taşı Özellikleri

Kristal Yapısı: Kristal Kafes, Prizmatik

Renk: Yeşil, Mavi

Sertlik: 6- 6.5 (Mohs Sertlik ölçeği)

Şeffaflık: Yarım Saydam- Opak

Parlaklık: Camsı

İletişimi Güçlendirici Yeteneklerinden Dolayı “barış Taşı” Olarak Da Bilinmektedir. En Doğru Düşüncelerin Yüzeye çıkmasını Ve Kolayca Konuşulmasını Sağlar. İçinde Bulunduğu Amazon Nehri Gibi, Kişinin Enerjilerinin Akmasını Sağlar. Macerayı, Sevgiyi Ve özgür Konuşmayı Teşvik Eder. Ortamı Sakinleştirir Ve Negatif Enerjileri Yok Eder. Böylece, Tutkuların Ve Gerçeğin Engellenmesine Izin Vermeyecektir.

Ayrıca, Kişinin Içinde Bulunan Herhangi Bir Niyeti Güçlendirir. Bu özel Taş, En Büyük Hayallere Giden Yolda Devam Etmeye Yardımcı Olur. Uzmanlar, Bir Parça Amazonit Taşını Elinizde Sıkıca Tutarken Arzularınızı Dile Getirmenizi öneriyor. Böylece, Evrenin Neyi Başarmak Istediğinizin Farkında Olmasını Sağlayacaksınız. Bu Taş, Size Kendi Kaderinizin Kontrolünüzde Olduğunu Ve Verdiğiniz Kararların Sonucunuzu Etkileyeceğini Hatırlatacaktır.

Amazonit Taşı Faydaları

Barış Ve Iletişim Taşı amazonit, Hem Fiziksel Hem Ruhsal Hem De Zihinsel Bedenle Ilgili Bir Dizi Fayda Ile Ilişkilendirilmektedir:

 • Duygusal Ve Manevi Faydaları

Bu Taş, Kişinin özgüvenini Arttıran Ve Olumsuz Düşünceleri Ortadan Kaldıracak Cesareti Veren Değerli Bir Taştır. Ek Olarak, Eril Ve Dişi Taraflarınız Ya Da “yin Ve Yang” Için Dengeleyici Bir Taştır. Böylece, Her Iki Tarafın Da Fikirlerini Takdir Etmenizi Sağlar. Aynı Zamanda, Sevdiklerinizle Daha Iyi Bir Iletişim Için Güçlü Duygular Verir.

 • Zihninizi Temizlemenize Yardımcı Olabilir
 • Hedeflerinize Ve Hayallerinize Ulaşmaya Odaklanmanızı Sağlayabilir
 • Yaratıcı Yönünüzün Bir Yardımcısıdır
 • Sanatsal Tutkuları Olan Herkes Için Harikadır
 • Bir Bolluk Ve Bereket Taşı Olduğundan Finansal Anlamda Yardımcı Olabilir
 • Haneye Para Ve Servet çekmek Için Kullanılabilir
 • Dürtüsel Satın Almaları Engellemenizi Ve Maddi Durumunuzu Kontrol Etmenizi Sağlayabilir.

 Fiziksel Faydaları

Amazonit Taşı, Boğaz Ve Kalp çakrasına Bağlı Olduğu Için; Vücudun Bu Bölgeleri Ile Akciğer Sorunları Da Dahil Olmak üzere Fiziksel Sağlık Ile Doğrudan Bir Ilişkiye Sahiptir.

 • Metabolizmayı Hızlandırır
 • İyi Bir Gece Uykusu çekmenize Yardımcı Olabilir
 • Vücuttaki Kalsiyum Ile Ilgili Her şey üzerinde Doğrudan Bir Etkiye Sahiptir.

Bu Nedenle Kemik Erimesi, Diş çürükleri Ve Kalsiyum Eksikliğine Bağlı Her Türlü Durumun önlenmesine Yardımcı Olabilir. Ek Olarak, Vücutta Birçok Sağlık Sorununun Ana Nedeni Olan Stresi Giderebilir. Amazonit, Yatıştırıcı Ve Sakinleştirici Bir Taştır. Bu Sayede, Kişinin Endişelerini Giderebilir Ve Genel Refahını Arttırabilir.

Çakra Çalıştırıcı Amazonit İle Şifa Bulma

Çakralar, Vücuttaki Enerji Merkezleridir. Her Biri Belirli Bir Fiziksel, Duygusal Ya Da Zihinsel Durumu Etkileyen Toplam 7 çakra Vardır. Her Nokta Ile Ilişkili Bir Renk Vardır. Yukarıda, amazonit Taşının Faydaları bölümünde De Bahsettiğimiz Gibi; En çok Boğaz Ve Kalp çakralarını Etkilemektedir. Çünkü, Genellikle Mavi Ve Yeşil Renkli Bir Taştır.

Kalbinizin üzerine Ya Da Boyun Boşluğuna Bir Amazonit Taşı Yerleştirirseniz Ve Ardından Rahatlatıcı Bir Yere Uzanırsanız, Boğaz Ve Kalp çakranızı Hızlı Bir şekilde Açabilirsiniz. Bu Taş; Kıskançlık, Kin Tutma, Aşırı Yargılayıcı Olma, Sevilmeme Hissi Gibi Dengesiz Bir Kalp çakrasının Belirtilerini Ortadan Kaldırmaya Yardımcı Olabilir.

Amazonit Hangi Burcun Taşıdır?

Amazonit, Geleneksel Bir Burç Taşı Değildir. Ancak, Bahar Aylarında Doğan Kişiler Için Doğal Bir Burç Taşı Olabilir. Kuzey Yarımkürede Yaşayan Ve Mart- Nisan Aylarında Doğan Kişilerin Taşıdır. Herhangi Bir Burç Ile Gerçekten Bağlantılı Olmasa Da, Koç Ve Aslan Burcuna Mensup Kişilere Daha Yakın Gibi Görünmektedir.

Amazonit Taşı Nasıl Temizlenir?

Bu Değerli Taşın Temizliği Kolaydır. Ilık Su Altında Bekleterek Ve Yaklaşık 1 Saat Güneşte Kurutarak Maksimum Potansiyelini Koruyabilirsiniz. Bunun Her Hafta Tekrarlanması Gerekmektedir. Amazonit Taşının üzerinde Ya Da Yakınında Biraz Nane Tutmak Da Yeniden şarj Edilmesine Yardımcı Olacaktır. Ekstra Temizlik Ve şarj Sağlamak Için; Kurutulmuş Adaçayı Yakarak Ve Dumanını Yayarak Bu Değerli Taşın Yüzeyine Tutabilirsiniz.

Amazonit Taşı Kolye Ve Bileklik

Değerli Taşların Bizim Için Faydalı Olduğunu Biliyoruz. Peki, Fiziksel, Duygusal Ve Zihinsel Faydalarından Yararlanmak Için Onları Kullanmanın En Iyi Yolu Nedir? Elbette, Onları Bir Aksesuar Olarak Kullanmak, Etkilerinin Vücudunuza Yayılmasını Sağlamanın En Kolay Ve Etkili Yoludur. Amazonit Taşı, Boğaz Ve Kalp çakrası üzerinde özel Bir Iyileştirici Etkiye Sahiptir. Bu Nedenle, amazonit Kolye, Bileklik Ve Küpeler Harika Birer Seçenektir.

Amazonit Kolye Ve Bileklik Gibi Aksesuar Seçimlerinin Dışında, Taşı çantanızda Taşıyabilir Ve Cebinize Koyabilirsiniz. Meditasyon Yaparken Elinizde Tutabilir Ya Da Koçağınıza Koyabilirsiniz. Çalışma Ortamları Için De Idealdir! Masanızda Tutarak Verimliliğinizi Arttırabilirsiniz.

Bu Değerli Taş, 1000 Yıldan Daha Uzun Bir Süredir Mücevherler Için üretilmiştir. Ancak, Mohs Sertlik ölçeğinde 6 Olarak Derecelendirilmiştir. Bu Nedenle, Kolye Ve Küpe Olarak Kullanımı Yüzük Ve Bileziklere Göre Daha Iyidir.

 


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye Girişiwhatsapp number