Akuamarin Kolye
Favorime Ekle

Akuamarin Kolye

Ürün Kodu: IMRKLY0058

Mağaza : Teklifname.com


Akuamarin Kolye
#Kolye UçlarıAkuamarin Taşının Faydaları

·         Solunum Yolları Rahatsızlıklarına, Astım, Boğaz Ağrılarına, Bronşit Ve Trioid Bezi Rahatsızlıklarına Iyi Gelir.

·         Sindirim Siteminin Sağlıklı çalışmasına Yardımcı Olur.

·         Bezeler, Urlar Ve Diğer şişliklerin Iyileşmesinde Yardımcıdır.

·         Çene Kemikleri Ve Dişlerin Sağlıklı Kalmasını Sağlar.

·         Özgüven, Cesaret Ve Denge Oluşturur. Duyguları Açıklama Cesareti Verir.

·         Taşıdığı özellikler Sayesinde Gerginliğe Ve Strese Karşı Kullanılabilecek En Uygun Taşlardan Biridir. Bunda Mavi Renginin ödemi Büyüktür.

·         Beden Ve Zihin Ilişkisini Güçlendirerek, Sezgileri Kuvvetlendirir.

·         Utangaçlığı, Sıkılganlığı Ve Negatif Duyguları Yenmeye Yardım Eder. Pozitif Enerji Verir. İyimserlik Duygusunu Arttır, Neşe Verir.

·         Yaptığınız Her Işte Ruhsal Doyum Bulmanıza Yardım Eder.

·         Akıl Ve Mantık Gücünü Geliştirir.

·         Bereket Ve Uğur Taşıdır.

·         Eğer Iyi Yaptığınız Işlerde Bile, Yetersiz Kaldığınıza Inanan Mükemmeliyetçi Bir Yapıya Sahipseniz; Akuamarin Sizin Manen Tatmin Olmanızı Sağlayacak şekilde Görüşünüzü Genişletir, Kendi Değerinizi Fark Etmenizi Sağlar.

·         Hafızayı Güçlendirir, Berrak Bellek Oluşturur. Mantıklı Ve Dengeli Düşünmenizi Sağlar.

·         Alkol, Sigara Ve Uyuşturucu Gibi Maddelerden Uzak Tutar, Bunlara Olan Tiryakiliği Zayıflatır

·         Kendinize Olan Güveninizi Arttırır, Tembellik Eğilimini Geçirir

·         Zihinsel Ve Bedensel Gevşeme Sağlar. Aşırı Sinirli, Gergin Ve Heyecanlı Bir Yapıya Sahipseniz, Akuamarin Daha Huzurlu Olmanızı Sağlayacaktır.

 

 

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin’in Deniz Renginden Açık Gök Mavisi Rengine Kadar çeşitli Renkleri Vardır. Saydam Yada Yarı Saydam Bir Taştır. Taşa Rengini Veren Ise Içinde Eser Miktarda Bulunan Demir Madenidir. Genellikle Rusya, Hindistan, Nijerya, Brezilya Ve Pakistan’da çıkarılır Ve Mohs Sertlik Cetveline Göre Sertliği 7,5 Civarıdır.

Akuamarin Taşı Temizliği Ve Bakımı

Sertlik Derecesi 7 Ve üzeri Taşlarda Akan Su Altında Yada Toprağa Gömerek Temizleme Yöntemleri Rahatlıkla Kullanılabilir. Akuamarin Taşının Sertliği 7.5 Civarında Olduğu Için Su Yada Toprak Ile Temizliğini Yapabilirsiniz. Sonrasında Zarar Vermeyecek Yumuşak Bir Bezle Silebilirsiniz.

Taşın Temizliğini Yaparken Herhangibir Kimyasal Kullanmaktan Kaçının, Bu Taşınıza Zarar Verecektir. Taşınızı Kullanmadığınız Zamanlarda Bir Keseye Koyarak Saklamanız çizilmesini Engelleyecektir. (Mekanlarda Dekoratif Olanlar Haricinde)Künye

Sertlik

7,5

Özgül Ağırlık

2,68 – 2,73

KimyasalFormül Ve Grubu

Be Al² (Si O) + Fe, K, Li, Na Ve Oxides , Beril Grubu

Renk

Açık Gök Mavisinden Deniz Mavisine Mavi Tonları – Saydam, Yarı Saydam

Çıkarıldığı Yerler

Rusya, Hindistan, Nijerya, Brezilya Ve Pakistan

Çakralar

Gırtlak Ve Kalp

 

 

 

 

Akuamarin Taşı Özellikleri

 • Mineraloji: Beril Grubu
 • Renk: Mavi, Mavi-yeşil, Lacivert
 • Sertlik: Mohs ölçeğine Göre 7.5- 8
 • Maneviyat: Şefkat, Iletişim, Iç Huzur, Bilgelik, Cesaret
 • Duygusal: Sakinleşme, öfke Ve Gerginlik Giderme
 • Zihinsel: Stres Ve Panik Atak
 • Fiziksel: Hormon Dengesi, Gençleştirme, Bağışıklık Sistemi, Boğaz, Alerji Ve Dişler
 • Boyut: Çok çeşitli Boyutlarda Mevcuttur. Boyut Arttıkça, Renginin Gücü De Artmaktadır.

Tıpkı Zümrüt Taşı Gibi, Akuamarin Taşı Da Mohs Sertlik ölçeğine Göre 7.5 Ile 8 Arası Bir Sertliğe Sahiptir. Yani, Nispeten Diğer Taşlara Göre Güçlüdür. Bununla Birlikte, Uzun Süre Güçlü Güneş ışığına Maruz Kalırsa Renginin Bir Kısmını Kaybedebilir.

Açık Mavi Yeşil Tonlarında Versiyonları Daha Uygun Fiyatlıdır. Ancak, Daha Koyu Mavi Renkli Olanların Fiyatı Daha Yüksek Olabilir. Mücevherlerde Kullanılan çoğu Akuamarin, Mavi Renginin Derinleştirilmesi Için ısıl Işlemden Geçmektedir.

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin Taşının Sağlık Yararları Bedensel, Duygusal Ve Zihinsel Bedende Incelenmektedir:

 • Fiziksel Iyileştirici özellikleri

Hipofiz Bezi, Hormon Dengesi Ve Cilt Iltihaplanması Için Faydalıdır. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir, Alerjileri önleyebilir, Vücudu Gençleştirir Ve ödemi Azaltabilir. Ek Olarak; Diş Problemleri, Boğaz Ağrısı, Tiroit Problemleri, Soğuk Algınlığı Ve Bronşitler Için Faydalı Olabilir.

Bu Değerli Taşın Fiziksel Iyileştirici özellikleri, Genel Olarak Solunum Organları Ile Ilişkilidir. Ateşi Ve Soğuk Algınlığını Hafifletir, Bronşite Yardımcı Olur, Akciğerleri Iyileştirir Ve Boğaz Ağrısını Hafifletir.

 • Duygusal Iyileştirici özellikleri

Sinirleri Yatıştırıcı Etkiye Sahiptir, Korku Ve öfkeyi Azaltabilir. Kullanan Kişinin Gerginliğini Ve Stresini Azaltır, Iç Gerçekliğini Bulmasına Ve Rasyonellik Kazanmasına Yardımcı Olur. Ayrıca, Panik Atağa Da Iyi Gelebilir.

Yatıştırıcı Enerjisi, Birçok Duygusal Durum Için Iyileştirici özelliklere Sahip Olduğu Bilinen Ve Yüzyıllardır Kullanılan Bir Taştır. Akuamarin Taşı, Daha Derin Gerçekleri, özellikle De Yaşanan Travmaların Neden Olduğu Sorunları Ortadan Kaldırmaya Yardımcı Olabilir. Üzerinizde Taşıyarak, Eski Travmalardan Uzak Durabilir Ve Korkmadan Hayatınıza Devam Edebilirsiniz.

 • Zihinsel Iyileştirici özellikleri

Zihinsel Iyileştirici özellikleri Ile, Kişinin Iletişim Yeteneğini Geliştirebilir Ve Iç Huzuru Bulmasına Yardımcı Olabilir. Meditasyon Sırasında Kullanıldığında; Ruhlarla Bağlantı, Kendini Güçlendirme Ve Bilgelik Gibi Faydaları Vardır. Ek Olarak; Ruh Halini Iyileştirir, Cesareti Ve Huzuru Arttırır. Kişinin Kötü Enerjilerden Arınmasına Yardımcı Olur.

Metafiziksel Düzeyde Bakıldığında, Akuamarin Taşı Dürüstük, şefkat, Sezgi Ve Kendi Kendini Güçlendirme Ile Ilişkilidir. Bu Taşı Taşıdığınızda; Kendi Sorunları çözmek, Tüm Engelleri Kaldırmak Ve Ruhunuzu Iyileştirmek Daha Kolay Olacaktır. Deniz Suyuna Benzeyen Yansıtıcı özellikleri, çevrenizdeki Insanlarla Olan Sorunlarınızla Başa çıkmanızda Gerekli Desteği Sağlayacaktır. Ayrıca, Zor Zamanlarda Size Cesaret Verecektir.

Meditasyonda, Ilahi Olanla Iletişimde Bir Geçit Olarak Kabul Edilir. Meditasyon Yaparken, Ellerinizde Bir Akuamarin Taşı Tutup Boğazınızın Yanına Yerleştirin. Bu Sayede, Düşünceleriniz Arınacak Ve Ilahi Dişil Enerji Ile Iletişim Kurmanıza Ve Kendinizi Keşfetmenize Yardımcı Olacaktır. Zararı Enerjileri Tanıyarak, Daha Dolu Ve Mutlu Bir Hayat Yaşayabileceksiniz.

Akuamarin Hangi Burçların Taşıdır?

Bu Değerli Taş; Mart Ayında Doğan Kişiler Için Modern Burç Taşı Ve Ekim Ayında Doğanlar Için Geleneksel Burç Taşı Olarak Belirtilmektedir. Akuamarin; Kova, Başak, Balık Ve Terazi Burçları Ile Ilişkilidir.

Gerçek Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Akuamarin Doğal Taş, Açık Gökyüzü Mavisinden Derin Okyanus Mavisine Kadar Değişen Bir Mavi Renk Tonuna Sahiptir. Aynı Zamanda, Mart Ayında Doğanların Burç Taşı Olarak Bilinir. Eğer Bir Akuamarin Taşı Almakla Ilgileniyorsanız, Satın Almadan önce Bilmeniz Gereken Ve Elinizdeki Taşın Gerçek Olup Olmadığını Anlamanıza Yardımcı Olacak şu Ipuçlarını Göz önünde Bulundurabilirsiniz:

 


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye GirişiAnahtar Kelimeler

Akuamarin Kolye
whatsapp number