AKILLI TEKNOLOJİLER DEVRİNDE CALIŞMA THE SECOND MACHINE AGE TÜRK HAVA YOLLARI YAYINLARINDAN
thumbAKILLI TEKNOLOJİLER DEVRİNDE CALIŞMA THE SECOND MACHINE AGE TÜRK HAVA YOLLARI YAYINLARINDAN thumbAKILLI TEKNOLOJİLER DEVRİNDE CALIŞMA THE SECOND MACHINE AGE TÜRK HAVA YOLLARI YAYINLARINDAN
Favorime Ekle

AKILLI TEKNOLOJİLER DEVRİNDE CALIŞMA THE SECOND MACHINE AGE TÜRK HAVA YOLLARI YAYINLARINDAN


The Second Machine Age Kitap Açıklaması İkinci Makine Çağı Akıllı Teknolojiler Devrinde Çalışma, İlerleme ve Refah"Yeterince gelişmiş bir teknolojiyi sihirden ayırt etmek imkânsızdır."Arthur C. Clarke-


İnsanlık, ikinci makine çağına giriyor. Buhar gücüyle çalışan makineler ve onu model alan diğer yenilikler nasıl ki kas gücünün yerini aldıysa, bilgisayarlar ve diğer dijital yenilikler de beyin gücünün yani dünyayı anlama ve şekillendirme becerimizin yerini alıyor. Geçmişte bizi sınırlayan engelleri aşmamızı, yeni bir coğrafyaya ayak basmamızı sağlıyorlar. Bu geçişin tam olarak nasıl gerçekleşeceğini henüz kimse bilmiyor. Ancak yeni makine çağının, insanlığın gelişim çizgisinde Watt'ın buhar makinesi kadar şiddetli bir kırılma yaratıp yaratmayacağı sorusu çok büyük önem taşıyor. Ufukta beliren yenidünyada hayatta kalmanın, refah ve başarıya ulaşmanın en iyi yolları ise yıllar süren araştırmaları ve güncel gelişmelerin ışığında yazılan bir başyapıtta ele alınıyor: İkinci Makine Çağı Teknoloji, toplum ve ekonomi alanlarındaki kalkınma sürecine dair düşüncelerinizi değiştirecek bir kitap.

Yazar Erik Brynjolfsson, MIT bünyesindeki Dijital Şirketler Merkezi'nin müdürü ve bilgi sistemleri ve ekonomisi alanında görüşlerine en çok önem verilen bilim insanlarından biri. Kitabın eş yazarı Andrew McAfee ise MIT'deki Dijital Şirketler Merkezi'nde görevli araştırmacı bilim insanlarından biri.

Bu iki yetenekli bilim insanı İkinci Makine Çağı'nda hayatımızı ve ekonomimizi yeni baştan yaratacak faktörleri ele alıyor. Dijital teknolojilerin etkisini tüm şiddetiyle hissetmeye başladığımız bu çağda, bizleri bekleyen akıllara durgun verici kişisel teknolojileri, çok gelişmiş altyapıları ve hayatımızı zenginleştiren kültürel öğelere erişim imkanlarımızı anlatıyorlar.
Nobel ödüllü iktisatçı Michael Spence'nin de dediği gibi: "Makinelerle nasıl yarışacağını öğrenmek isteyenler için bu kitap son derece isabetli bir başlangıç olacak."

23.5 X 16 CM  ÖLCÜLERİNDE KARTON KAPAKLIDIR.

#Efemera #Dergi

Bu Ürün için Teklif Alabilirsiniz !

Teklif Al

Whatsapp ile Sipariş
AKILLI TEKNOLOJİLER DEVRİNDE CALIŞMA THE SECOND MACHINE AGE TÜRK HAVA YOLLARI YAYINLARINDAN

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye Girişiwhatsapp number