Akik Doğal Taş Kolye
Favorime Ekle

Akik Doğal Taş Kolye

Ürün Kodu: 12926


Akik Doğal Taş Kolye
#Kolye Uçları
Akik Doğal Taş Kolye

Akik Taşı- Agat Nedir?

Yemen Taşı Ya Da ölümsüz Taş Adıyla Anılan Akik  taşının Hiç Bilinmeyen özellikleri Ve Faydaları

Akik Taşı çeşitleri

Akik Taşı çok Farklı Renk Tonlarında Olabilir. Aksesuar Dünyasında Akik Olarak En çok Rastlanılan Taş Kızıl Ile Turuncu Rengini Andıran Doğal Taştır. Bunu Yeşil Akik, Siyah Akik Ve Mavi Akik Taşı Takip Eder. Yeşil Akik Taşı, Bileşimine Karışan Mn'ın Yosuna Benzer şekilde Kuvars Içinde Dağılımı Ile Oluşan Formuna (Dendritik, Yosunlu) Denmektedir. Sertlik Derecesi 7-7,5 Arasında Olup Kalbe Iyi Geldiğine Inanılmaktadır.

 

Akik Taşının Faydaları

Faydaları Saymakla Bitmeyen Akik Taşının Kullanımı özellikle İslam ülkelerinde Yaygındır.  Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in De Hatem Yani Mühür Anlamında Bir Akik Yüzük Taşıdığı Rivayet Olunmaktadır. Akik Taşının En Bilinen Faydası  kişiyi Ruhsal Açıdan Korumasıdır. Güçlü Bir Enerjisi Olan Bu Taş Gerginliği Ve Stresi Azaltarak Kişinin Uyumsuzluklarını En Aza Indirir. Kişiyi Sosyalleştirerek çevre Ve Insanlarla Uyum Sağlamasına Yardımcı Olur. Aynı Zamanda Dünyevi Başarıya Yardımcı Olarak Kişiyi Yorgunluktan Ve Tükenmiş Hissetme Duygusundan Uzaklaştırır. Bunun Yanı Sıra Ağrıları Azalttığı, Cilde Ve Kemiklere Iyi Geldiğine Inanılmaktadır.

 

Akik Taşı Özellikleri

Akik Genel Olarak Güçlü Bir Iyileştiricidir. Bir çeşit Terapi Aracı Olarak Kullanılabilir. Taşın Bünyesinde Bulunan çeşitli Mineraller, Farklı Hususlarda şifa Kaynağı Olabilmektedir. Ancak Bedene Temas Etmesi Ve Güneş Enerjisi Başta Olmak üzere Doğadaki Enerjinin Taştan Geçerek Bedene Ulaşabilmesi Gerekmektedir. Akik Boğa Burcu ‘nu Sembolize Eder. Ayrıca Rengine Göre çakra Taşı Olarak Ve Meditasyonlarda Kullanılabilir.

Her Bölgede Farklı Bir Isimle Anılan Akik Taşı Hem Estetik Güzelliği Hem De Yaydığı Enerji Nedeniyle Pek çok Insan Tarafından Sevilmiştir. Akik Isminin Kökeni Incelendiğinde Ismini Sicilya’da Bulunan Achates Nehri’nden Aldığına Inanılır. Günümüzde Doğal Taş Aksesuarlarda Sıkça Rastladığımız Bu özel Taş Eski çağlardan Beri Süs Eşyası Ve Mücevher Olarak Kullanılmış Oldukça Değerli Bir özelliktedir. Akik Taşı Görüntüsü Itibariyle Bir Merkez Alanının çevresinde çeşitli Renklerde Halkalardan Oluşmaktadır.

 

Akik Çeşitlerinin Ortak Yararları

• Taşıyan Kişiyi Tehlikeden Koruduğuna Ve Uyumsuzluklarına Son Verdiğine Inanılır.
• Uykusuzluğa, Korkaklığa, Karabasana, Nazara Iyi Geldiği Gibi Metabolizmanın Düzgün çalışmasına Da Faydası Vardır.
• Gerçeklerin Farkına Varılmasında Yardımcı Olur.
• Güçlü Ve Erkeksi Bir Enerjiye Sahip Olan Akik, Cinsel Organlar Ve Cinsel Güç Için Faydalıdır.
• Bedenin Gerginlik Olan Kısımlarına Sıcaklık Hissi Verir Ve Gerginliği Azaltır.
• Vücuttaki Fazla Veya Olumsuz Enerjiyi Boşaltır Ve Böylece Stresi Yok Eder.
• Kişiyi Sosyalleştirir, çevre Ve Insanlarla Uyum Sağlamasına Yardımcı Olur.
• Korkuların Yenilmesinde, Cesaretin Artırılmasında Yardımcı Olur.
• Akıl Ve Mantık Gücünü Geliştirir.
• Bedeni Güçlendirir, Lenflerin Sirkülasyonunu Rahatlatır.
• Tansiyonu Dengeler. Özellikle Düşük Tansiyonu Normal Seviyesine Getirir.
• Nazara Karşı Koruma Sağlar. Zira Ilk Bakış Için Dikkat çekici özellik Taşır.

• Canlılık Veren Enerjisiyle, Kendinizi Sıkıntılı Ve Kötü Hissettiğiniz Anlarda Olayların Iyi Yönünü De Görmenizi Sağlar. İnsanların Olumsuzluklarından Kolayca Etkileniyorsanız Akik Size Iyi Gelecektir.
• Kendisini Taşıyan Kişiye Güç, Keyif Ve Iyimserlik Hissi Verir. Ceplerinde Bu Taşı Taşıyan çocukları Olumsuz Duygulardan Ve Münakaşalardan Uzak Tutar.
• Dünyevi Başarıyı Simgeleyen Akik, Negatif Enerjiye Karşı Koruma Sağlar Ve Tükenmiş Olan Cesareti Canlandırır. İş Adamlarının Bu Taşı, özellikle Belin Altında (cep, Yüzük V.b) Taşımaları Faydalı Olacaktır. Özellikle Yüzük Olarak Kullanıldığında, Kişinin Kendisine Güvenini Artırır.
• Sevinç Ve Huzuru Temsil Eder. Bolluk Ve Bereket Taşıdır.

En Bilindik Sağlık Taşlarından Biridir. Fiziksel Güç Verir. Enerjinin Yenilenmesini Sağlar. Zihin, Ruh Ve Beden Uyumu Sağlar. Negatif Enerjiyi Temizler.

·         Ortamdaki Negatif Enerjiyi Temizlediği Ve Stresi Azalttığı Için, Kanser Gibi Psikolojik Durumun Iyileşme Sürecinde Etkili Olduğu Rahatsızlıklarda Faydalıdır.

·         Cilt Hastalıklarına Ve Lekelenmelere çok Iyi Gelir, Bedeni Toksinlerden Arındırır Ve Gençleştirir.

·         Kanın Hızla Pıhtılaşmasını Sağlayarak Akan Kanı Durdurur. Bu Etkiyi Göstermesi Için Kesiğin üstüne Veya Yanına Temas Ettirerek Bekletmeniz Yeterli.

·         Burun Kanamalarına Iyi Gelir. İçerisinde Agat Taşının Bekletildiği Su Buruna çekilir. Burunun Içindeki Mukozayı Ve Kılcal Damarları Onarır Ve Yeniden Kanamasını önler.

·         Bir Topraklama Taşıdır, Bedendeki Fazla Elektriği Boşaltır.

·         İnsanın Sürekli Yaşadığı Korkuları Yenmesini Sağlar. Karanlık Korkusu Yada Yükseklik Korkusu Gibi..

·         Dikkati Toplamaya Yardım Ettiği Için sınavlarınıza çalışırken Faydasını Görebilirsiniz. Algılama, Bir Konu üzerinde Zihinsel Yoğunlaşma, Analitik Düşünme Gibi Mental Fonksiyonları Güçlendirir.

·         Özellikle Nazar Konusunda çok Etkilidir. Pek çok Kişi Bu Gizemli Taştan Yapılan Yüzüklerinin Ellerinde Parçalandığını Görmüştür. Nazara Karşı Koruma Sağlar.

·         Yorgun Gözlerinizin üstüne Koyduğunuzda Gözleriniz Rahatlar.

·         Ceplerinde Bu Taş Bulunan çocuklarda Sakinlik Ve Dinginlik Görebilirsiniz. Yürümekte Zorlanan Ve Sürekli Düşen çocukların Dengelerini Bulmalarına Yardım Eder.

·         Eskiden Sindirim Sistemi Sorunu Yaşayanlar Içerisinde Bu Taşın Bekletildiği Sudan Içerek şifa Bulurlardı. Gastrit sebebiyle Oluşan Rahatsızlıkları Hafifletici Etkisi Vardır. Mide Ve Bağırsaklar Için Faydalıdır.

·         Hamilelikte Anne Ve Bebeğin Sağlığı Için Faydalı Etkileri Vardır. Bebek Için Akik Taşı Bileklik Tavsiye Edilir. Yeni Anne Olan Kadınlardaki Bebek Stresini Azaltarak Daha Rahat Bir Alışma Süreci Geçirmelerini Sağlar. Anne Sütünün Artmasını Sağlar.

·         Kemikleri Kuvvetlendirir, Dişler Için Faydalıdır.

·         Duygusal çöküntülerden çıkmayı Sağlar, depresyonu Giderir.

·         Anksiyete Rahatsızlığını Hafiflettiği Gözlenmiştir.

 

Künye

Sertlik

 6,5 – 7

Özgül Ağırlık

2,57 – 2,65

Kimyasal Formül Ve Grubu

SiO² + Al, Ca, Fe, Mg, Mn. Ve Silikat

Renk

Çoklu Renklerde; Mavi AkikKırmızı AkikYeşil Akik, Yosunlu Akik, Oniks (siyah), Ateş Akik (Kahverengi), Ağaç Akik

Çıkarıldığı Yerler

Türkiye-Ankara, Çin, İtalya, Madagaskar, Meksika, Mısır, Almanya, Hindistan, Brezilya Ve Uruguay.

Kristal Sistemi: 

 

Hekzagonal

Işığı Geçirgenlik: 

 

Saydam, Yarısaydam

Sembolü Olduğu Husus: 

 

İletişim, Sükunet, Uyum, Hastalıklardan Korunma

Özdeşleştiği Hayvan: 

Anka Kuşu

İlişkili Burçlar: 

Kova Ve İkizler Burcu Için çok Uyumlu Ve Yararlıdır. Koç Burçlarında Kırmızı Ve Sarı Renkleri, Boğa Burçlarında Yeşil Ve Mavi Renkleri, Terazi Burçlarında Mavi Renklileri Daha Uyumludur.

Çakralar

Kök, Alt Karın, Kalp

 

 

 

Akik Taşı Bakımı Ve Temizliği

Akik Taşının Bakımı Belirli Aralıklarla Yapılmalıdır. Akik Taşı Temizliği Iki şekilde Yapılabilir. Bunlardan Biri Taşınızı Akan Su Altında Temizlenmesidir. Ancak Bu şekilde Yaklaşık 1 Saat Suda Tutmanız Gerekir. Buda Günümüz şartlarında Musluk Suyu Ile Mümkün Değildir. Hem Büyük Israf Hemde çok Maliyetli Bir Işlem Olur. Ancak Yakın çevrenizde Bir Akarsu Yada Nehir Varsa Onun Kenarında (suya Kapılıp Gitmeyecek Sağlam Bir Yerinde) Bekletebilirsiniz. Bu Işlem Enerjisini Temizlemek, Diğer Bir Deyişle Nötrlemek Içindir.

Diğer Yöntem Ise Güneş ışığında Bekletmenizdir.Akik Taşının Gün ışı Işe Temizlendiğine Ve Yenilendiğine Inanılmaktadır. Bu Aşamada Yine Taşınızı Yaklaşık 1-1,5 Saat Kadar Güneş ışığında Temizleyerek Enerjisini Nötrleyebilirsiniz.

Taşınızın Günlük Temizliği Için Ise Nemli Bir Bez Kullanarak Silmeniz Yeterli Olacaktır. Kimyasal Içeren Hiçbir Temizleyici Madde Yada Deterjan Kullanmamalısınız.

 


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için giriş lütfen giriş yapınız. Üye GirişiAnahtar Kelimeler

Akik Doğal Taş Kolye
whatsapp number